A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство «Калинівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Калинівської міської ради

У Калинівці на Вінниччині запровадили «Школу здоров’я»

Дата: 01.02.2019 09:22
Кількість переглядів: 259

Калинівська ОТГ – одна з громад, що тримає першість у впровадженні реформи галузі охорони здоров’я.

Калинівський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги  створено у 2017 році і вже за рік  заклад розпочав  співпрацю з Національною службою охорони здоров’я.

Показник декларування пацієнтів складає -  118%, а середня зарплата лікарів – 18 тис грн. Минулого року, за сприяння Вінницького  ЦРМС та Програми  «U-LEAD з Європою», у Калинівському ЦПМСД побували  медики ОТГ з Одеської, Київської, Сумської, Рівненської, Тернопільської областей  та ознайомились з досвідом калинівчан.

Досягненнями та секретами  створення  успішного ЦПМСД поділився головний лікар закладу – Василь Антонович Македонський.
Особливою гордістю головного лікаря Калинівського ЦПМСД є «Школа здоров’я», яку нещодавно відкрили  для мешканців громади.

«Первинний рівень медицини – це спільна відповідальність лікаря і пацієнта, а відтак ми маємо спільну ціль – попередити  захворювання, тому 4 рази на тиждень навчаємо пацієнтів із груп ризику, як слідкувати за своїм здоров’ям і не хворіти. Адже  здорове населення – це теж успіх громади. У 2019 році  плануємо  завершити декларування мешканців ОТГ, провести  окремі ремонтні роботи і відкрити муніципальну аптеку  з максимально низькими цінами на ліки», - поділився планами Василь Македонський, головний лікар Калинівського міського ЦПМСД.

Калинівський Центр первинної медико-санітарної допомоги  обслуговує 23 тис пацієнтів і це більше, ніж населення громади. Як пояснили медики, це відбулось за рахунок активного декларування серед мешканців населених пунктів, що не входять до ОТГ. Центр  має якісне обладнання для  обстеження пацієнтів, на особливому контролі лікарів -  імунізація.  У 2018 році було проведено 9 тис щеплень дітям і 4 тис дорослим пацієнтам, у планах  ЦПМСД – за 4 роки охопити вакцинацією 100% жителів громади.

Джерело: news.vn.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора