A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство «Калинівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Калинівської міської ради

Практичні поради з профілактики коронавірусної інфекції

Протягом останніх кількох місяців, а особливо протягом останніх кількох тижнів з’явилося дуже багато інформації з приводу епідемії коронавірусу у світі, якому Всесвітня організація охорони здоров’я присвоїла назву COVID-19.

            Щоб не говорити багато про особливості медичних аспектів цієї патології зупинимося на практичних порадах для населення стосовно алгоритму дій в умовах епідемічної загрози COVID-19. Отже:

Перше:

Паніка. Доведено, що у стані паніки в організмі людини змінюються соматичні процеси, що приводять до різкого зниження імунного захисту. Крім того, у цьому стані людина як правило вчиняє неадекватні вчинки (Згадайте «Новосанжарський синдром»). І головне, не розповсюджуйте плітки і не перевірену інформацію.

            Друге:

Повернення із поїздок, особливо із-за кордону. Рекомендовано кілька днів влаштувати самоізоляцію у місці свого проживання. Інкубаційний період COVID-2019 триває від 1 до 14 днів, але як правило, захворювання проявляється на 6 – 8 день після контакту. Якщо в період самоізоляції у Вас виникли катаральні явища такі як підвищення температури тіла, чхання, нежить, кашель, біль у горлі, болі в грудній клітці при диханні – зверніться до лікаря за допомогою телефону, при потребі сімейний лікар відвідає вас вдома. Це призведе до нерозповсюдження вірусу в транспорті і в поліклініці.

            Третє:

Гігієна.

  • регулярно мийте руки антисептичним милом або обробляйте їх спиртовмісним засобом;
  • у громадських місцях та при спілкуванні тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метр, особливо якщо Ви спостерігаєте у них кашель, чхання, нежить;
  • по можливості не торкайтеся руками очей, носа і рота, так як такий вид інфікування дуже розповсюджений;
  • при кашлі і чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Серветку відразу викидайте в контейнер для сміття з кришкою і мийте руки так як рекомендовано вище.
  • Дотримуйтесь правил безпеки харчових продуктів. Продукти мають бути свіжими, пройти достатню термічну обробку.

Четверте:

Подорожі і поїздки. По можливості уникайте поїздок і подорожей, особливо у епідемічно неблагополучні регіони.

            П’яте:

Слідкуйте за новою інформацією стосовно COVID-19. Не довіряйте інформації із неперевірених і неофіційних джерел. У сумнівних ситуаціях проконсультуйтесь із сімейним лікарем або лікарем якому довіряєте.

            Бажаємо Вам міцного здоров’я.

                        Лікар-педіатр міський                                         В.В.Мокряк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора