Практичні поради з профілактики коронавірусної інфекції
Протягом останніх кількох місяців, а особливо протягом останніх кількох тижнів з’явилося дуже багато інформації з приводу епідемії коронавірусу у світі, якому Всесвітня організація охорони здоров’я присвоїла назву COVID-19.
Щоб не говорити багато про особливості медичних аспектів цієї патології зупинимося на практичних порадах для населення стосовно алгоритму дій в умовах епідемічної загрози COVID-19. Отже:
Перше:
Паніка. Доведено, що у стані паніки в організмі людини змінюються соматичні процеси, що приводять до різкого зниження імунного захисту. Крім того, у цьому стані людина як правило вчиняє неадекватні вчинки (Згадайте «Новосанжарський синдром»). І головне, не розповсюджуйте плітки і не перевірену інформацію.
Друге:
Повернення із поїздок, особливо із-за кордону. Рекомендовано кілька днів влаштувати самоізоляцію у місці свого проживання. Інкубаційний період COVID-2019 триває від 1 до 14 днів, але як правило, захворювання проявляється на 6 – 8 день після контакту. Якщо в період самоізоляції у Вас виникли катаральні явища такі як підвищення температури тіла, чхання, нежить, кашель, біль у горлі, болі в грудній клітці при диханні – зверніться до лікаря за допомогою телефону, при потребі сімейний лікар відвідає вас вдома. Це призведе до нерозповсюдження вірусу в транспорті і в поліклініці.
Третє:
Гігієна.
- регулярно мийте руки антисептичним милом або обробляйте їх спиртовмісним засобом;
- у громадських місцях та при спілкуванні тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метр, особливо якщо Ви спостерігаєте у них кашель, чхання, нежить;
- по можливості не торкайтеся руками очей, носа і рота, так як такий вид інфікування дуже розповсюджений;
- при кашлі і чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Серветку відразу викидайте в контейнер для сміття з кришкою і мийте руки так як рекомендовано вище.
- Дотримуйтесь правил безпеки харчових продуктів. Продукти мають бути свіжими, пройти достатню термічну обробку.
Четверте:
Подорожі і поїздки. По можливості уникайте поїздок і подорожей, особливо у епідемічно неблагополучні регіони.
П’яте:
Слідкуйте за новою інформацією стосовно COVID-19. Не довіряйте інформації із неперевірених і неофіційних джерел. У сумнівних ситуаціях проконсультуйтесь із сімейним лікарем або лікарем якому довіряєте.
Бажаємо Вам міцного здоров’я.
Лікар-педіатр міський В.В.Мокряк